Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Staff Contacts | Home RSS
 
 
 

Gold Medal basketball awards

Harry Boyce 'outstanding'

March 25, 2013
The Daily News

75th Annual Gold Medal Basketball tournament

At Hermansville

All-tournament teams

Class A - Harry Boyce, Mike Hill and Kyle Kruger, Green Bay Dickey's Barbecue Pit; Darrin Kudwa, Ali Haider and Terry Clement, Crystal Falls McNeil's Oilers; Jake Polfus, Hermansville Luft's Advertiser.

Outstanding Player - Ali Harder, Crystal Falls McNeil's Oliers.

Class B - Matt Miller, Zach Molnar and Ryan Rohloff, Powers Lee's Greenery; Tyler Kazmierkoski and Nat Matkowski, Norway Gallino Seamless Gutters; Bryce Bilski and Jordan LaPlant, Norway Team 6.

Outstanding Player - Zach Molnar, Powers Lee's Greenery.

Class C - Tyler Kazmierkoski, Joe Pontbriand and Mitch Horn, Norway Jeffrey John Seamless Gutters; Mike Polfus, Ben Kitkowski and Justin Bloniarz, Carney Tom's Disposal; Nathan Anderson, Stephenson Anderson-Diehm Funeral Home; Geoff Smart, Iron Mountain Great Lakes Bailbondsmen.

Outstanding Player - Joe Pontbriand, Norway Jeffrey John Seamless Gutters.

Class D - Tyler Veraghen, Brett Branstrom and Tom King, Powers Big R; Mike Polfus and Tom Granquist, Carney Juice Promotions; Dave Miller, Menominee Duby Park; Ryan Carlson, Marinette Marines.

Outstanding Player - Tyler Veraghen, Powers Big R.

Class EE - Sam Larson and Ryan Pericolosi, Daggett Kakuk Construction; Geoff Smart and Nick Chartier, Norway Lofholm Lumber; Kyle Bellefeuil, Hermansville Wildwood Restaurant; Mike Miller, Channing Cuculi's Bar.

Outstanding Player - Sam Larson, Daggett Kakuk Construction.

Class E - Lucas Moreau, Tyler Price and Ben Kitkowski, Carney Juice Promotions; Derek Pistulka, Cody Whitens and Kyle Tiglas, Powers Moraska Saw; Jason Veeser, Kimberly, Wis. Coleman Crane Engineering.

Outstanding Player - Sam Larson Carney Juice Promotions.

Recreation - John and Mike Swanson, Niagara Bob's Country Bar; Eric Schemmel and Dave Anderson, Felch Solberg's Supper Club; Brent Schupp, Norway Thirsty Whale.

Outstanding Playeer - John Swanson, Niagara Bob's Country Bar.

Women - Mariah Dunbar and Bridgette LaPointe, Baraga Has Beens; Megan Kangas and Bailey Grayvold, Florence Auto Parts; Emily Lehto, Hermansville PLD Warehousing; Alicia Tollefson, Crystal Falls McNeil's Oilers.

Outstanding Player - Mariah Dunbar, Baraga Has Beens.

SPECIAL AWARDS

Outstanding Player of the tournament - Harry Boyce, Green Bay Dickey's Barbecue Pit.

Most points in a single game - John Swanson, Niagara Country Bar (51).

Most points in tournament - Mike Polfus, Carney Juice Promotions (87).

Sportsmanship - Nick McGuire, Escanaba Ludington Grill.

Most colorful player - Geoff Smart, Norway Lofholm Lumber and Iron Mountain Great Lakes Bailbondsmen.

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web